Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. 

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

AmiNet s.r.o.
696 71 Blatnice pod Sv. Antonínkem 119
tel: +420 605 271 393

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


18. 05. 2018 | Bylinky

Česnek jako silné přírodní antibiotikum

Škrábe vás v krku? Nemůžete se zbavit posledních zbytků nachlazení? Chodíte „na malou“ víc, než je zdrávo? Zkuste pro jednou nechat lékárnu bez povšimnutí a zamiřte raději do obchodu se zeleninou. Pro česnek. Ten náš, český..

Naši předkové s oblibou využívali sílu bylin a léčivých rostlin. A věděli proč. Aby se udržely v přírodě, musí v nich být život. Život a síla. Ta se ukrývá v blahodárných silicích, vitamínech a minerálech. A nutno podotknout, že česnek, známý pro své posilující účinky již v dobách starého Řecka a Říma, je jimi doslova nabitý. Kdysi jej lékaři dokonce používali jako desinfekci.

 

Doba pokročila, změnila se, ale česnek si své superlativy zachovává v plné síle dál. Tato trvalá rostlinka pochází ze střední Asie a obsahuje takové zázraky, jako jsou vázané silice, vitamíny A (v česnekových listech), B1, B2 a C. Jeho součástí je množství minerálních látek, flavonoidy, selen, jód, látky fungující na principu inzulinu a další.

 

Česnek má obrovské využití a následující účinky na lidský organismus:

 

 • přirozeně desinfikuje
 • působí proti zánětu kdekoliv v těle
 • poradí si s mykózami a některými nechtěnými parazity
 • nesporné jsou také jeho antioxidační účinky
 • v neposlední řadě celkově posiluje organismus

 

 

„Vyštípejte“ problémy!

 

Detoxikujete? Výborný nápad, vždyť právě nadcházející jarní sezona je pro celkovou očistu organismu ideální! Detoxikace pomůže odvést z těla škodliviny a toxiny, které se v něm den co den hromadí. Nejlepší volbou je cílená a řízená detoxikace, která přesně určí ložisko problému a podívá se mu opravdu až na samý kořen. Česnek vás na vaší cestě za vitalitou a kvalitnějším životem může provázet. S ním nešlápnete vedle!

 

Pokud česnek dobře trávíte (zejména v syrovém stavu některým lidem dělá potíže, škádlí žlučník a rozpaluje žáhu), sáhněte po něm, kdykoli:

 • budete chtít posílit imunitu a chránit se proti virům, bakteriím a plísním
 • bojujete s nachlazením, zahleněním, astmatem a celkovou schváceností
 • cítíte, že se vám v krku usadila infekce
 • máte potíže s vysokým, nebo naopak nízkým krevním tlakem (jako podpůrný prostředek k léčbě funguje skvěle!)
 • chcete vyrovnat hladinu cholesterolu – dobrého, i špatného
 • toužíte navrátit harmonii svému trávicímu traktu a dostat pod kontrolu krevní cukr

 

Česnek je úžasné přírodní antibiotikum s jednou obrovskou výhodou – ať už ho užíváme jednou za čas nebo pravidelně jako prevenci, nevytvoříme si rezistenci!

 

Česnek konzumujte ideálně v syrovém stavu (nastrouhaný či prolisovaný do pomazánek, polévek, dipů. Pamatujte, že vařením ztrácí velkou část svých prospěšných látek.

 

TIP na závěr:

Rozmačkaný česnek zabalený do gázy se osvědčil v boji s bradavicemi a hmyzím štípnutím. Naše babičky s oblibou vkládali zabalený rozpůlený stroužek česneku do bolavého ucha. A věděli jste, že česnek udržuje v kondici potenci? Co víc k tomu dodat. Vyzkoušejte a uvidíte sami!


Zdroj: www.celostnimedicina.cz