Více než 30 let trvají výzkumy imunitního systému žraloka, který je schopen odolávat všem závažným chorobám.Vědecké týmy z Kanady, Belgie a Švédska dospěli k poznání, že preparáty ze žraločí chrupavky jsou použitelné jak k prevenci, tak i k podpůrné léčbě nádorových onemocnění, kde mimo posílení imutního systému pomáhají odstraňovat vedlejší účinky chemoterapie.
Jejich prověřený efekt je však především zaměřen na většinu revmatických onemocnění a zejména na osteoporozu, kterou trpí většina žen po klimakteriu.
Žraločí chrupavka obsahuje chondroitin sulfát, mucopolysacharidy, soli vápníku a enzýmy omezující angiogenezi. Obsah vápníku a fosforu ve vhodném poměru 2:1 je zde vázán v organické formě, čímž je lépe využitelný pro organismus než přírodní minerály.
Pro lidský organismus je výhodnější dostávat žraločí chrupavku v tabletách než tobolkách. Tobolky se rozpouštějí v žaludku v jeho kyselém prostředí a specifické bílkoviny chrupavky jsou tak degradovány na amínokyseliny. Přitom pro účinné využití chrupavky je třeba, aby se rozkládala až v tenkém střevě, aby došlo k úplnému vstřebání peptinů a proteinů. Průchod do nižších partií trávícího systému zaručují pouze obdukované tablety.
Kdy pomáhá:
Složení: tableta 750 mg: 440 mg žraločí chrupavka, 308 mg nemléčná sojová směs, 2 mg stearan hořečnatý
Dávkování: 2-3 tablety 2krát denně
Balení: 250 tablet
Upozornění:
Nepodávat těhotným. Nepoužívat po chirurgickém zákroku nebo zlomeninách kostí až do úplného zhojení. Nepodávat po infarktu myokardu a při těžké formě anginy pectoris. Nepodávat dětem do 10-15 let, nutno posoudit ošetřujícím lékařem. Podávání chrupavky nenahrazuje klasickou léčbu rakoviny operací, ozařováním nebo chemoterapií. Tuto léčbu ale vhodně doplňuje - snižuje vedlejší účinky u chemoterapie. Při vysokých dávkách chrupavky může dojít k říhání, nebo pocitům nevolnosti. Toto lze ovlivnit podáváním ihned po jídle.