Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. 

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

AmiNet s.r.o.
696 71 Blatnice pod Sv. Antonínkem 119
tel: +420 605 271 393

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Atlantis - perličková souprava
naše cena 3 200 Kč
Mísa - Partner (Junior)
naše cena 690 Kč

04. 10. 2017 | Vakuové balení potravin

Jak uchovávat potraviny pomocí Magic vac®

Vakuové balení určené pro mrazničku
V první řadě je třeba používat co nejčerstvější potraviny. Systém MAGIC VAC® Vám umožní udržet čerstvost potravin pouze za předpokladu, že je s nimi náležitě nakládáno. Některé potraviny mají jemnou konzistenci, která by mohla být poškozena, pokud je výrobek vakuově balen v čerstvém stavu. Choulostivé a křehké potraviny jako jsou maso, ryby, měkké ovoce, chléb a podobně, je vhodné nejdříve předzmrazit. V průběhu prvních dvaceti čtyř hodin nehrozí nebezpečí poškození potravin mrazem, takže je možné výrobky, které byly zmraženy den předem, vakuově zabalit v obalech MAGIC VAC® a následně je dlouhodobě skladovat v mrazničce, aby si zachovaly všechny nutriční hodnoty a chuťové vlastnosti čerstvého výrobku. Pokud vakuově balíte polévky, omáčky, dušená a jiná tekutá jídla, zmrazte je nejdříve ve vhodné misce nebo odolné nádobě a po vakuovém zabalení v Magic vac vraťte zpět do mrazničky.
Před vakuovým balením zeleninu oloupejte a krátce blanšírujte ve vařící vodě nebo v mikrovlnné troubě. Měla by být teplá, ale stále ještě tvrdá. Potom ji vakuově zabalte. Pokud není potravina předmražená, počítejte při zamražení se zvětšením objemu potraviny a ponechejte 5 cm délky obalu na toto zvětšení. Pokud jde o maso a ryby, je vhodné umístit tyto potraviny na papírový ubrousek a vakuově je zabalit i s tímto papírovým ubrouskem, který nasaje veškerou přebytečnou vlhkost v potravině. Při uchovávání potravin typu palačinky, lívance, tenké koláče, žemle na hamburgery, apod., je skládejte na sebe a prokládejte svačinovým papírem. Bude potom jednodušší je od sebe oddělit, zbytek znovu zabalit a ihned vrátit zpět do mrazničky.

Vakuové balení určené pro ledničku
V příliš zaneprázdněných domácnostech je možné připravit jídlo předem, vakuově je zabalit a uchovat v ledničce pro pozdější použití, kdy pak stačí jídlo jen ohřát.

Vakuové balení určené pro spíž
I potraviny, které se skladují při pokojové teplotě (jako je například káva, mouka, těstoviny, cukr atd.), mohou mít užitek z toho, že jsou vakuově zabalené.
Pokud jsou tyto výrobky několik dnů nepoužívány, je vhodné je chránit pomocí
vakuového balení. Uchovají si své vlastnosti a nebude hrozit nebezpečí, že budou
znehodnoceny vlhkostí či napadeny plísní nebo hmyzem.

Rozmrazování potravin v obalech MAGIC VAC®
Při rozmrazování vakuově balených potravin jako je maso, ryby, ovoce, zelenina
nebo jiné choulostivé poživatiny, je vhodné je umístit na nejnižší přihrádku v ledničce, aby se rozmrazovaly pomalu. Chléb a jiné pečivo by mělo být ponecháno při rozmrazování v pokojové teplotě. Polévky a další tekutá jídla by měla být ve vakuových obalech ponořena do horké vody do doby, než dosáhnou požadované teploty. Pokud ponecháváte jídlo rozmrazit na pokojovou teplotu nebo je ohříváte v lázni na rozmrazování pokrmů, odstřihněte jeden roh obalu, aby mohly výpary či pára unikat. Po rozmrazení je nutné potraviny okamžitě zkonzumovat. Znovu je již nezmrazujte!

Vakuové balení balených potravin
Mnoho potravin, jako je sýr nebo maso, je vakuově baleno již ve výrobnách. Abyste zachovali jejich chuťové vlastnosti a čerstvost, zabalte je pomocí MAGIC VAC®, jakmile původní obaly jednou otevřete.
Tyto potraviny musí být vždy zkonzumovány do data spotřeby uvedeného na původním obalu. Při balení se s nimi musí zacházet s velkou péči a je třeba dodržovat hygienické zásady.  
 
Užitečné tipy ...

  • Potraviny se špičatými konci nebo ostrými hranami, jako jsou kosti nebo špagety, zabalte do papírových ubrousků či sáčků, abyste předešli protržení obalu.
  • Křehké a choulostivé potraviny, jako jsou jahody, suchary nebo sušenky, by měly být uchovávány v nádobách MAGIC VAC®.
  • Kromě potravin existuje spousta dalších výrobků, které je možno vakuově balit, např. vybavení ke kempování jako jsou zápalky, lékárnička, čisté a suché šaty apod. Podobně je možno vakuově balit stříbro a jiné předměty ve sbírkách, aby byly chráněny před oxidací, atd.

Nabídka Vakuových baliček a příslušenství.