Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. 

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

AmiNet s.r.o.
696 71 Blatnice pod Sv. Antonínkem 119
tel: +420 605 271 393

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


O nás
O nás

 


Po několika letech jsme se rozhodli převléct náš původní e-shop do nového a věříme, že se Vám nyní bude nakupovat ještě lépe a najdete zde spoustu nových informací a vylepšení.

V případě, že máte nějaké otázky nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás na mailu info(zavináč)prirodni-leciva.cz 

Děkujeme a těšíme se na Váš nákup.

Prodáváme doplňky stravy
 
V našem internetovém obchodě Prirodni-Leciva.cz můžete zakoupit volně prodejné farmaceutické přípravky, potravinové doplňky (doplňky stravy) a zdravotnické pomůcky

Doplňky stravy nejsou léky, nemohou tedy léčit Vaše problémy, ale jen do určité míry příznivě ovlivňovat Váš zdravotní stav. Obdobně je tomu i s tzv. "léčebnou" kosmetikou - jakákoliv kosmetika, pokud není přímo zařazena jako léčivo, je pouze kosmetikou, která byla vyvinuta pro styk se zevními částmi těla (pokožka, vlasy, nehty, rty a zevní pohlavní orgány), zuby a sliznicí dutiny ústní s cílem výlučně nebo převážně je čistit, parfémovat, měnit jejich vzhled, chránit je, udržovat je v dobrém stavu případně korigovat lidské pachy.

Fyzická odlišnost dopňků stravy (DS) od léků
:

  •  (§ 2 písm. j) DS jsou potraviny určené k přímé spotřebě, které se odlišují od potravin pro běžnou spotřebu vysokým obsahem vitaminů, minerálních látek nebo jiných látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem a které byly vyrobeny za účelem doplnění běžné stravy spotřebitele na úroveň příznivě ovlivňující jeho zdravotní stav
  • DS nemají farmakologický, ale jen fyziologický účinek, který není závislý na dávce přípravku - nelze hovořit o léčebných efektech u konkrétních chorob
  • Pokud nemá pacient deficit látky tělu vlastní, nepozná se účinek DS (např. koenzym Q)
  • Reakce na podání DS je individuální - variabilně různá
  • "Každý si musí najít "svůj" DS podobně jako oblíbený pokrm"
  • Protože DS nejsou určeny pro pacienty  = k léčbě nebo prevenci nemocí, proto se potvrzuje pouze jejich bezpečnost, že nepoškozují zdraví uživatele, nikoli jejich účinnost apod..
  • (§ 2 odst. 2) Léčivým přípravkem se rozumí jakákoliv látka nebo kombinace látek určená k léčení nebo předcházení nemoci u lidí nebo zvířat. Za léčivý přípravek se rovněž považuje jakákoliv látka nebo kombinace látek, které lze podat lidem nebo zvířatům za účelem stanovení lékařské diagnózy nebo k obnově, úpravě či ovlivnění jejich fyziologických funkcí.
  • (§ 2 odst. 34) Léčivou látkou se rozumí jakákoliv látka určená k tomu, aby byla součástí léčivého přípravku, která způsobuje jeho účinek; tento účinek je zpravidla farmakologický, imunologický nebo spočívá v ovlivnění metabolismu.
  • Každý lék má  také pro registrační procesy zpracované klinické studie o prokazatelných a opakovaně stejných farmakologických účincích na pacienty apod. (pojem klinická studie je přesně definovaný proces -určuje podmínky studie a např. minimální množství pacientů apod.).

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.