Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. 

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

AmiNet s.r.o.
696 71 Blatnice pod Sv. Antonínkem 119
tel: +420 605 271 393

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Atlantis - perličková souprava
naše cena 3 200 Kč
Mísa - Partner (Junior)
naše cena 690 Kč

04. 10. 2017 | Vlněné lůžkoviny

To nejlepší do Vaší ložnice (2.)

Proč jsou vlněné lůžkoviny stále oblíbenější součástí našich domovů? Protože si lidé vzpomněli na specifické a jedinečné vlastnosti výrobků z ovčí vlny. Vlněné výrobky jsou nejen krásné, ale hlavně přináší svým uživatelům zdraví a pohodu při používání. Pojďte se dozvědět víc ....


Ovčí vlna má jedinečné vlastnosti.
Základní stavební látkou vlny je keratin - nerozpustná bílkovina, z níž se také tvoří naše nehty a vlasy. Skládá se z tisíců šupinovitých buněk, které se překrývají jako tašky na střeše. Vytvářejí tak neproniknutelnou izolační hráz proti změnám teploty a chrání nejen před chladem, ale i před teplem z vnějšího prostředí.

Proto se např. lůžkoviny z ovčí vlny okamžitě přizpůsobují tělesně teplotě. Tělo je tím pádem vystaveno tzv.suchému teplu, které blahodárně působí na tělo a díky němuž se spaní ve vlněných soupravách doporučuje speciálně lidem, kteří mají potíže s klouby, šlachami, trpí nemocemi ledvin, gynekologickými obtížemi ……

Vlna je odolná v tahu a velmi pružná.
Díky spirálovému tvaru molekul se její vlákno dá natáhnout až o padesát procent své délky. Proto se vlněná látka skoro nemačká a nevytahuje, a pokud ano, snadno se vrací do původního tvaru. Pro představu o její pevnosti a pružnosti: vlněné vlákno může být 20 000krát přehnuto, aniž se zlomí. Hedvábí pouze 1800krát a umělé hedvábí jen 75krát.

Jinou pozoruhodnou vlastností vlny je její hygroskopičnost.
Ovčí rouno má schopnost pohlcovat vodu až do 35 procent své hmotnosti. Přitom zůstává na dotyk suché . Proto oděv a lůžkoviny z ovčí vlny výborně pohlcují pot z těla a vlna se ho dokáže přirozeným způsobem zbavit do okolí. Pro srovnání: bavlna pohltí vodu jen do osmi procent své hmotnosti a syntetické vlákno jen do necelých tří procent. Tuto významnou vlastnost vlny znaly a využívaly už mnohé starověké kultury.
Číňané ve vlně uchovávali led za velkého tepla a za biblických časů nechali na poušti do vlny nasáknout noční rosu a ráno z ní tuto cennou tekutinu ždímali. Navíc, když se z vlny vlhkost vypařuje, uvolňuje vlna teplo, což je vlastnost, kterou se dnešní textilní návrháři snaží využít v nových tkaninách.

Výrobky z ovčí vlny obsahují lanolín – vlnotuk (cca 0,1 %), který obaluje každý vlas.
Lanolín má uklidňující účinky na pokožku, zjemňuje ji a působí protizánětlivě. Proto se lanolín hojně používá v kosmetice.
Lanolín účinkuje i přes pokožku a tak snižuje revmatické bolesti, uklidňuje celé tělo a tím zaručuje klidný a rovnoměrný spánek. Proto se lidem doporučuje spávat v lůžkovinách z ovčího rouna nazí, aby vlna mohla celé tělo jemně masírovat a vtírat lanolín do pokožky.

Ovčí vlna je antistatická.
Její nízká prašnost, přítomný lanolin a schopnost odvádět vlhkost z lůžkoviny jsou nevhodným prostředím pro roztoče, kteří jsou svými exkrementy a odumřelými částmi těl původci různých alergií. Proto jsou lůžkoviny a ostatní produkty z ovčí vlny velmi vhodné pro alergiky.


Už staré známé rčení „vlnu ničím nenahradíš“ napovídá, že vlněné lůžkoviny jsou, nejen po stránce estetické, ozdobou každé domácnosti, ale že díky vlastnostem, kterými oplývají si zaslouží naši nejvyšší pozornost.

Kdo to nezkusil neuvěří.
Kdo to jednou zkusil, už neuléhá do ničeho jiného, než do lůžkovin z ovčí vlny

 

Nabídka Vlněných lůžkovin