Přírodní Léčiva pro váš zdravý život Přírodní Léčiva pro váš zdravý život

MASÁŽE – historie a její význam na lidský organizmus


Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života, plného stresu s nedostatku pohybu,nebo jednostranným zatěžováním organizmu ( vysedávání u počítače, za volantem auta, atd.). Tento způsob života je často známou příčinou bolesti zad a hlavy,ztuhlosti pohybového aparátu, nervozity, nespavosti. Masáž přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží, bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty proti bolestem, které pouze na chvilku utlumí bolest, ale neřeší její původ.

Masáž je nedílnou součástí péče o tělo a duši, protože harmonizuje organizmus jako celek!

Bolest a tření bolestivého místa provázejí lidstvo od nepaměti. Masáže patří k těm nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva.Využívala se nejen k odstranění bolesti, ale i únavy a k celkovému osvěžení organizmu.

Nejstarší písemné dochované památky jsou z 5000 let př.n.l., z Egypta, dále 3700 let př.n.l. z Číny, ale i ze starého Řecka od kterých přebrali masáže Římané a začali stavět své slavné lázně. Staří Slované používali zase k masážím březové větvičky, kterými si šlehali tělo k zlepšení krevního oběhu.Konec masáží v Evropě nastal ve středověku, kdy morové epidemie zapříčinily změnu životního stylu a hrůzu styku s jinými osobami, vodou a hygienou všeobecně.


Význam masáže
Hnětením - roztíráním,nebo třením, ale i chvěním a vytřásáním dochází k výraznému zlepšení prokrvení masírovaných oblastí, zlepšení mízního oběhu a tím masáž přispívá k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny a kyseliny mléčné, které vyvolávají únavu a celkově zatěžují organizmus, jsou častou příčinou bolestí,otoků, ale i se například podílejí na vzniku celulitidy. Masáží naopak dochází k okysličení buněk a zlepšení jejich činnosti a tím i k zvýšení výživy jak pokožky a podkožního vaziva, tak i svalů. Masáž působí příznivě i na nervovou soustavu, proto se po masáži cítíme svěže, zbaveni stresu a napětí, jsme uvolněny” jako by z nás spadl kámen”.

Dlouhodobou a hlavně pravidelnou masáží pozitivně ovlivníme celkový stav organizmu, protože masáž představuje způsob jak nejen uvolnit záda, namožené a ztuhlé svaly, zlepšení stavu své pokožky, ale i způsob aby jste se stali celkově pevnější a pružnější.

Nabízíme Vám celou řadu masážních přístrojů, masážních křesel a masážních lůžek.Jejich použití je velmi jednoduché a ke každému přístroji dostanete podrobný návod na jeho použití i doporučenou délku masáže. Velkou výhodou oproti klasické masáži v salónech je velká úspora času / žádné objednávání, masírujete se kdy se Vám to hodí/, dále diskrétnost a soukromí Vašeho domova kde se může namasírovat i celá rodina. Masírovat se můžete sami bez pomoci druhé osoby, nebo naopak se hýčkat vzájemnou masáží.




Při masáži postupuje vždy směrem k srdci, dle vyobrazení. Nikdy nemasírujte, lebku, klouby, kosti, obratle.
V případě chronických onemocnění,těhotenství, nebo jiných potíží konzultujte se svým lékařem zda se můžete masírovat.

Terapeutická masáž má široké využití např. na uvolnění ztuhlých kloubů bolavých svalů, na odstraňování stresu, ošetření bolesti ve spodní části zad, migrény a bolesti hlavy způsobené staženými svaly nebo na svalové křeče. Zvolená masážní technika
je vždy závislá na příčinném poranění a na cíli léčby:

Evropská neboli švédská masáž, která využívá různé typy tření a hnětení, je vhodná hlavně na ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených se stresem.

Tlaková masáž, při které prsty stlačují jednotlivé svaly a bolestivá místa, se dá použít pro přerušení
bludných kruhů svalových křečí a přenesené bolesti.

Akupresura, založená na stlačování specifických akupresurních bodů, zmírňuje různé typy bolesti a léčí nesčetná drobná onemocnění.
Americká varianta této masáže se nazývá reflexní terapie nebo také zónová terapie a reflexologie. Soustřeďuje se na masáže nebo stlačování specifických bodů, obvykle na chodidlech či na rukou, které odpovídají vždy určitým vnitřním orgánům: např. bolest hlavy při zánětu dutin se dá léčit tak, že se stlačí odpovídající bod, který je umístěn na špičce palce u nohy.

Hluboká masáž, např. rolfing, využívá bušení pěstmi, aby došlo k prokrvení i pojivové tkáně v hloubce těla. Uvolněním stažených svalů zlepšuje pohyblivost a odstraňuje stres.

Šia-cu, japonská technika, spojuje základní principy akupunktury s masáží. Provádí se stlačováním specifických tlakových bodů (cubo), aby se obnovil přirozený tok vitální energie (čchi). Mimo jiné pomáhá při bolestech hlavy způsobených staženými svaly.

Lymfatická masáž (lymfodrenáž) rytmickým hnětením zlepšuje tok tkáňového moku, zmírňuje otoky. Vodní masáž, kombinace hydroterapie a masáže, je vhodná k ošetření nejrůznějších bolestí svalů a kloubů, např. u artritidy.

Důležitá upozornění
Masáž je většinou bezpečná a příjemná terapie, avšak v některých případech by se neměla používat. Lidé osteoporózou nebo
jiným onemocněním, které zeslabuje kosti, by se ne měli podrobovat rolfingu nebo jiným hlubokým energickým masážím,
protože by při nich mohlo dojít i ke zlomeninám křehkých kostí. Masáž může být také škodlivá v těchto situacích:

Při masáži nohy v průběhu akutního zánětu žil by se mohla uvolnit část krevní sraženiny; pokud by se dostala až do srdce či plic, mohla by vést k plicní embolii.
Masáž při horečce může vést ke zvýšení teploty v důsledku zvýšené krevní cirkulace.
Masáž zraněného, zaníceného nebo infikovaného místa, pohmožděniny nebo popáleniny může zpomalit proces hojení nebo dokonce zhoršit příčinné poranění.
Naopak jemné tření nebo masírování místa sousedícího s poškozenou tkání může bolest potlačit.


Masážní přístroje a další příslušenství zakoupíte
zde ...


ShopCentrik - Internetový obchod, internetové obchody, B2C, B2B

Patební metody